ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ

  View Pdf

23-M-17-1/1 & 1/2

ΔΙΑΔΡΟΜΗ 1

ΑΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ

Ώρα Έναρξης: 06:45

  1. Γωνία Αμμοχώστου & Λάρνακος
  2. Λάρνακος
  3. Γιάννου Κρανιδιώτη
  4. Σταδίου
  5. Ήβης
  6. Κωνσταντίνου Πηλείδη
  7. Χ.Πεττεμερίδη
  8. Κυκλάδων
  9. Σπετσών
  10. Καθάρης
  11. Λήμνου
  12. Ρόδου
  13. Καντάρας
  14. Ασίνου
  15. Πάφου
  16. Αμμοχώστου
  17. Λάρνακος
  18. Σαλαμίνος
  19. Νικηφόρου Φωκά

23-M-17-2/1 & 2/2

ΔΙΑΔΡΟΜΗ 2

ΑΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ

Ώρα Έναρξης: 06:50

  1. Γωνία Λάρνακος & Λακωνίας
  2. Λακωνίας *
  3. Γιάγκου Μιχαηλίδη *
  4. A.Παπαμιλτιάδους *
  5. Προπυλαίων *
  6. Συμβουλίου της Ευρώπης *
  7. Πεντάγιας *
  8. Καραβοστάσιου *
  9. Μετεώρων *
  10. Λάρνακος *
  11. Διονύσιου Σολωμού
  12. Αγίας Σοφίας
  13. Καλλιόπης
  14. Μελπομένης
  15. Πενταδακτύλου
  16. Αλιάκμνωνος
  17. Γεώργιου Δημητρώφ
  18. Αμμοχώστου
  19. Τζων Κέννετυ
  20. Μαυροβουνίου
  21. Τρικώμου
  22. Μαυροβουνίου
  23. Τζων Κέννετυ
  24. Μάρκου Δράκου
  25. Σόλωνος Μιχαηλίδη
  26. Σαλαμίνος
  27. Πλατεία Γεωργίου Β΄
  28. Νικηφόρου Φωκά
  29.  
  30. Σημείωση:  Οι οδοί με * επιστρέφουν με την διαδρομή 4

23-M-17-3/1 & 3/2

ΔΙΑΔΡΟΜΗ 3

ΑΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ

Ώρα Έναρξης: 06:50

  1. Γωνία Ορμενίου & Αγ. Νικολάου
  2. Αγ.Νικολάου
  3. Αγαμέμνωνος
  4. Χρίστου Τσιάρτα
  5. Ενότητος
  6. Κολοκoτρώνη
  7. Καντάρας
  8. Aκάμαντος
  9. Κρόνου
  10. Ανδρομάχης
  11. Σμύρνης
  12. Βασιλείου Βουλγαροκτώνος
  13. Ονησίλου
  14. Αγίου Γεωργίου
  15. Κεραμεικού
  16. Αγίου Ιλαρίωνος
  17. Καντάρας
  18. Νικόλαου Ιωάννου
  19. Αρχ.Μακαρίου Γ
  20. Αιγέως
  21. Πουλίου Καποτά
  22. Πλατεία Γεωργίου Β΄
  23. Νικηφόρου Φωκά
  24.  
  25. Σημείωση:  Η διαδρομή 3 εκτελείται το πρωί σε συνδυασμό με το Γυμνάσιο Παλλουριώτισσας διαδρομή 1 και 2

Σημειώσεις

  • Για την επιστροφή των μαθητών ισχύουν οι ίδιες διαδρομές αντίστροφα.
  • Οι Σχολικές Διαδρομές καλύπτουν ΜΟΝΟ την σχολική περιφέρεια.
  • Η ώρα αναχώρησης από το σχολείο είναι 10 λεπτά μετά την λήξη των μαθημάτων.

23-M-17-4/2

ΔΙΑΔΡΟΜΗ 4

ΑΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ

Ώρα Έναρξης: 13:45

  1. Νικηφόρου Φωκά
  2. Πλατεία Μακαρίου Β
  3. Σαλαμίνος
  4. Λάρνακος
  5. Λακωνίας
  6. Γιάγκου Μιχαηλίδη
  7. A.Παπαμιλτιάδους
  8. Προπυλαίων
  9. Συμβουλίου της Ευρώπης
  10. Πεντάγιας
  11. Καραβοστάσιου
  12. Μετεώρων
  13. Λάρνακος
  14.  
  15. Σημείωση:  Η διαδρομή 4 εκτελείται μόνο επιστροφή.

23-M-17-5/1 & 5/2

ΔΙΑΔΡΟΜΗ 5

ΑΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ

Ώρα Έναρξης: 06:50

  1. Γωνία Υπατίας & Νικοδήμου Μυλωνά
  2. Νικοδήμου Μυλωνά
  3. Διγενή Ακρίτα
  4. Σπύρου Κυπριανού
  5. Νίκης
  6. Τζων Κέννετυ
  7. Λεωφ. Λεμεσού
  8. Λεωφ.Αγλαντζιάς
  9. Αθηνάς
  10. Λάρνακος
  11. Ποσειδώνος
  12. Αισχύλου
  13. Αγίας Ελένης
  14. Ιάκωβου Τομπάζη
  15. Πειραιώς
  16. Καστοριάς
  17. Μουρούζη
  18. Ιάκωβου Τομπάζη
  19. Διγενή Ακρίτα
  20. Νικηφόρου Φωκά

23-M-17-6/1 & 6/2

ΔΙΑΔΡΟΜΗ 6

ΑΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ

Ώρα Έναρξης: 06:20

  1. Γωνία Στροβόλου & Σαλαμίνος (Τσέρι & Στρόβολο)
  2. Σαλαμίνος (Τσέρι)
  3. Φιλίας
  4. Αμαθούντος
  5. Τεύκρου Ανθία
  6. Αναλιόντα
  7. Αρχ. Μακαρίου Γ’
  8. Αναγεννήσεως
  9. Μιχαήλ Κουσουλίδη
  10. Κώστα Μισιαούλη
  11. Στροβόλου (Τσέρι)
  12. Τσερίου (Στρόβολος)
  13. Ηρακλέους
  14. Αθηνών
  15. Νέλσωνος
  16. Παναγίας της Τήνου
  17. Περικλέους
  18. Πειραιώς
  19. Αθαλάσσας
  20. Ακροπόλεως
  21. Ιφιγενείας
  22. Αρμενίας
  23. Λεωφόρος Λεμεσού
  24. Αρχ. Μακαρίου Γ’
  25. Διγενή Ακρίτα
  26. Αντώνιου θεοδότου
  27. Νικηφόρου Φωκά

  28. Σημείωση: Η διαδρομή 6 εκτελείται σε συνδυασμό με με την Τεχνική Β΄ διαδρομή 3 Τεχνική Α΄ διαδρομή 1

23-M-17-7/1 & 7/2

ΔΙΑΔΡΟΜΗ 7

ΑΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ

Ώρα Έναρξης: 06:15

  1. Γωνία Κυκλάδων & Αγίου Γεωργίου (Λακατάμεια)
  2. Αγίου Γεωργίου (Λακατάμεια)
  3. Δημήτριου Χάματσου
  4. Νομικού 
  5. Αρχ. Μακαρίου Γ΄ 
  6. Στροβόλου
  7. Μαχαιρά
  8. Καντάρας
  9. Παρνασού
  10. Τσερίου
  11. Αριάδνης
  12. Κωνσταντινουπόλεως
  13. Γεώργιου Σεφέρη
  14. Ναυσικάς
  15. Αριστοφάνους
  16. Κεραμεικού
  17. Αθηνών 
  18. Συνώπης
  19. Ιωσήφ Χ΄ιωσήφ
  20. Ακροπόλεως
  21. Ιφιγενείας
  22. Αρμενίας
  23. Λεωφόρος Λεμεσού
  24. Αρχ. Μακαρίου Γ’
  25. Διγενή Ακρίτα
  26. Αντώνιου θεοδότου
  27. Νικηφόρου Φωκά

  28. Σημείωση: Η διαδρομή 7 εκτελείται σε συνδυασμό με την Τεχνική Β΄ διαδρομή 4 & Τεχνική Α΄ διαδρομή 4

23-M-17-8/1 & 8/2

ΔΙΑΔΡΟΜΗ 8

ΑΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ

Ώρα Έναρξης: 06:20

  1. Γωνία 25ης Μαρτίου & Γιάννου Κρανιδιώτη (Λατσιά)
  2. Γιάννου Κρανιδιώτη (Λατσιά)
  3. Αρχ.Μακαρίου Γ' (Λατσιά)
  4. Δημήτρη Σταύρου
  5. Νίκου Ξυλούρη
  6. Αποστόλου Ανδρέα
  7. Γερίου (Γέρι)
  8. Φώτη Πίττα
  9. Επιστροφής
  10. Δημοκρατίας
  11. Ανδρέα Δημητρίου
  12. Γρίβα Διγενή
  13. Αρχ. Μακαρίου Γ’
  14. Αθαλλάσας (Γέρι)
  15. Πανεπιστημίου
  16. Λάρνακος (Αγλαντζιά)
  17. Σαλαμίνος
  18. Νικηφόρου Φωκά

  19. Σημείωση: Η διαδρομή 8 εκτελείται σε συνδυασμό με την Τεχνική Β΄ διαδρομή 5

Σημειώσεις

  • Για την επιστροφή των μαθητών ισχύουν οι ίδιες διαδρομές αντίστροφα.
  • Οι Σχολικές Διαδρομές καλύπτουν ΜΟΝΟ την σχολική περιφέρεια.
  • Η ώρα αναχώρησης από το σχολείο είναι 10 λεπτά μετά την λήξη των μαθημάτων.